AFFILIATE MARKETING

MARKETING  – PROGRAMY PARTNERSKIE

Affiliate marketing to rodzaj marketingu opartego na wydajności, w których firma nagradza jeden lub więcej oddziałów lub klienta za sprowadzenie klienta.

Affiliate marketing to:

  • sprzedawca lub marka
  • sieć sieci (który zawiera oferty dla partnera do wyboru, a także dba o płatności)
  • wydawca (affiliate)
  • klient

Affiliate marketing pokrywa się z innymi metodami marketingu internetowego. Metody te obejmują organiczne Search Engine Optimization (SEO), płatny marketing w wyszukiwarkach (PPC – Pay Per Click), e-mail marketing, marketing treści i reklam wymiarowych.

Affiliate marketing jest często mylony z marketingiem referencyjnym gdyż obie formy używają stron trzecich so prowadzenia sprzedaży. Tak na prawdę obie formy się różnią. Główną różnicą miedzy nimi jest to, że marketing partnerski opiera się wyłącznie na motywacji finansowej prowadzenia sprzedaży natomiast marketing referencyjny opiera się na zaufaniu i osobistych relacjach.

Affiliate marketing to popularna taktyka zwiększania sprzedaży i generowania znacznych przychodów online. Jest to niezwykle korzystne zarówno dla klientów, jak i osób biorących udział w programie partnerskim.

  • 81% marek i 84% wydawców wykorzystuje siłę marketingu afiliacyjnego, statystyki te będą rosły wraz ze wzrostem wydatków na marketing afiliacyjny w Stanach Zjednoczonych każdego roku.
  • Wydatki na marketing afiliacyjny w Stanach Zjednoczonych rosną każdego roku o 10,1%, co oznacza, że ​​do 2021 roku liczba ta osiągnie 6,8 miliarda dolarów.
  • W 2018 roku koszty content marketingu oszacowano na 62% tradycyjnych schematów marketingowych, jednocześnie generując trzykrotnie więcej leadów niż tradycyjne metody. W rzeczywistości 16% wszystkich zamówień składanych online można przypisać wpływowi marketingu afiliacyjnego.
  • W marcu 2017 r. Struktura afiliacyjna Amazon uległa zmianie, oferując twórcom stawki 1-10% przychodów z produktu, dając partnerom możliwość radykalnego zwiększenia ich pasywnego dochodu w oparciu o branżę, w której sprzedają.
  • Marketing afiliacyjny Jasona Stone’a, znanego również jako Millionaire Mentor, był odpowiedzialny za aż 7 milionów dolarów sprzedaży detalicznej tylko w czerwcu i lipcu 2017 roku.

Affiliate Marketing

ZADZWOŃ: 600-969-918

Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...