STATYSTYKI STRONY INTERNETOWEJ

CO TO SĄ STATYSTYKI STRONY INTERNETOWEJ?

Otóż to zbiór szczegółowych informacji na temat danej strony www. Dzięki zebranym informacjom możemy dowiedzieć się co jest popularne na naszej stronie internetowej a także na co odwiedzający nie zwracają żadnej uwagi.

Najpopularniejszym sposobem na statystyki jest założenie konta na Google Analytics który jest najlepszym sposobem na sprawdzanie wyników prowadzonej przez nas kampanii marketingowej.

Google Analytics powstał w 2005 roku i został udostępniony przez firmę Google. Google Analytics jest darmową usługą z której korzystają miliony ludzi na całym świecie. Dzięki tym statystykom możemy wygenerować około 80 róznego rodzaju raportów dotyczących ruchu internetowego na naszej profesjonalnej stronie internetowej. Wszystkie zebrane dane możemy eksportować do kilku formatów takich jak CSV czy XML.

Google Analytics posiada możliwość integracji z kontem AdWords służącym do płatnych kampanii reklamowych oraz z aplikacjami e-commerce. Google udostępnia nam także API. Statystyki udostępniane są w kilkudziesięciu językach. Posiadanie większej ilości stron internetowych nie stanowi większego problemu dla Googlowych statystyk gdyż nie ma ograniczeń jeśli chodzi o ilość stron. Jedynie nie możemy przekroczyć 5 mln odsłon w miesiącu.

ZADZWOŃ: 600-969-918

Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...