Tworzenie stron WordPress

Tworzymy responsywne strony internetowe wordpress dostosowane do urządzeń mobilnych
Strony internetowe wordpress cennikWycena strony internetowej wordpress

Co to jest wordpress?

Każdy z nas pewnie wielokrotnie zadawał sobie pytanie: “Czym jest wordpress i do czego służy?”. WordPress jest systemem zarządzania treści, który obsługuje prawie jedną trzecią stron internetowych na świecie. Dzięki swym zaawansowanym funkcjom korzystają z niego zarówno blogerzy tworząc osobiste blogi jak również duże korporacje posiadające swoje strony firmowe oparte o system wordpress. Ten potężny kreator stron i system zarządzania treścią (cms) ma na celu umożliwienie każdemu zaistnienie w Internecie w ciągu kilku minut. Dzięki swojej prostocie tworzenie strony opartej na wordpress trwa bardzo szybko. Na szybki proces budowy strony składa się cała masa przeróżnych szablonów i wtyczek z których można korzystać. Ten system zarządzania treści jest doskonale zoptymalizowany pod kątem pozycjonowania.

Jak powstał wordpress?

WordPress został stworzony przez przez Mike’a Little’a i Mike’a Mullenwega w 2003 roku jako darmowe oprogramowanie do blogowania. Tworząc WordPress i czyniąc go wiecznie wolnym oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych, jego twórcy mieli nadzieję „zdemokratyzować publikowanie stron internetowych” . Ich celem było by każdy mógł sobie pozwolić na zaznaczenie swojej obecność w Internecie. System CMS WordPress posiadał tak wiele przydatnych funkcji i był tak atrakcyjny iż zaczęły z niego korzystać duże firmy znane na całym świecie. Na bazie wordpressa zbudowane były strony takich firm jak: Sony, Disney czy Time. Najnowsza wersja platformy została do tej pory pobrana ponad 22 miliony razy, a nowe wersje są nadal opracowywane przez dużą społeczność użytkowników WordPressa.

Zalety systemu wordpress

 

Dlaczego warto używać wordpressa:

 

 • przyjazny użytkownikowi system zarządzania treścią nawet dla początkujących
 • duża liczba dostępnych wtyczek
 • optymalizacja pod kątem SEO
 • responsywność
 • oprogramowanie “Open Source”
 • elastyczny i dostosowany do zmieniających się potrzeb system
 • duża liczba dostępnych motywów
 • wysoka pozycja w rankingach stron opartych o wordpress
 • ma zbudowany system blogowania
 • duża społeczność oferuje pomoc
 • świetny dla sklepów internetowych (e-commerce)
 • częste aktualizacje
 • przygotowany do marketingu online
 • dobra integracja z mediami społecznościowymi
 • większe bezpieczeństwo (pod warunkiem aktualnych skryptów)
 • nie ma potrzeby kodowania

Wtyczki wordpress

Wtyczka wordpress to dodatkowe oprogramowanie, które rozszerza funkcjonalność motywu WordPress. Wtyczki można dodawać za pomocą menu na pulpicie WordPress. Korzystając z wbudowanej funkcji wyszukiwania, możesz znaleźć darmową wtyczkę dostępną w katalogu wtyczek WordPress.org. Wtyczki można również ściągnąć z sieci i zainstalować za pomocą narzędzia do przesyłania wtyczek na pulpicie WordPress.

Wtyczka wordpress

Popularne wtyczki do wordpress

 • Wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress
  WordPress nie ma wbudowanej funkcji tworzenia kopii zapasowych, więc posiadanie tego dodatkowego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych WordPress pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo bólu głowy w przypadku utraty jakichkolwiek danych w witrynie. Posiadanie planu tworzenia kopii zapasowych ma również kluczowe znaczenie dla ograniczenia naruszenia bezpieczeństwa lub włamania.
 • Wtyczka bezpieczeństwa WordPress
  Wtyczka bezpieczeństwa WordPress, taka jak iThemes Security, naprawia typowe luki w zabezpieczeniach i zabezpiecza witrynę przed atakami.
 • Wtyczka WordPress SEO
  Wtyczka WordPress SEO, taka jak Yoast SEO, może pomóc w dodaniu dodatkowych funkcji i funkcji SEO (optymalizacji wyszukiwarek).
 • Wtyczka do formularzy WordPress
  Dodaj profesjonalne formularze do swojej witryny, takie jak formularze kontaktowe, ankiety, przesyłaj pliki, przyjmuj darowizny i nie tylko, dzięki wtyczce do tworzenia formularzy.
 • Wtyczka WordPress e-commerce
  Jeśli chcesz sprzedawać towary lub usługi w swojej witrynie za pośrednictwem sklepu internetowego, wtyczka WordPress e-commerce, taka jak WooCommerce, jest absolutną koniecznością.
 • Wtyczka JetPack
  Kolejna wtyczka stworzona przez Automattic.  Jetpack to wielofunkcyjne narzędzie, które jest dobre w (prawie) wszystkim. Pomaga w marketingu, projektowaniu i bezpieczeństwie. Wśród różnych funkcji można znaleźć analitykę witryny, automatyczne publikowanie w mediach społecznościowych, wiele motywów WordPress, filtrowanie spamu, monitorowanie przestojów, skanowanie złośliwego oprogramowania, bezpieczeństwo logowania, leniwe ładowanie obrazów, CDN i wiele innych.
 • Klasyczny edytor
  Klasyczny edytor to oficjalna wtyczka obsługiwana przez zespół WordPress, która przywraca poprzedni („klasyczny”) edytor WordPress i ekran „Edytuj post”. Umożliwia korzystanie z wtyczek, które rozszerzają ten ekran, dodają metaboxy w starym stylu lub w inny sposób zależą od poprzedniego edytora. Klasyczny edytor to oficjalna wtyczka WordPress, która będzie w pełni obsługiwana i utrzymywana do co najmniej 2022 r. lub tak długo, jak będzie to konieczne.
 • Wtyczka Google Analytics dla wordpress
  Czy ktoś nie słyszał o Google Analytics? To świetna wtyczka do analizy ruchu internetowego na Twojej stronie internetowej wordpress zwłaszcza jeśli masz duże plany ze swoją stroną internetową. Jeśli chcesz rozwinąć swój osobisty, hobbystyczny blog w coś, na czym możesz zarabiać, nie możesz tego zrobić bez Google Analytics. Wtyczka oferuje szybką i wydajną integrację, jeśli po prostu skopiujesz i wkleisz kod śledzenia do swojej witryny.  Fajną funkcją jest to, że możesz monitorować statystyki bez opuszczania pulpitu nawigacyjnego, ponieważ importuje on liczby z Analytics do obszaru administracyjnego WordPress.

WordPress to przyjazny użytkownikowi CMS nawet dla początkujących

WordPress jest stabilnym systemem zarządzania treścią ze względu na swoją prostotę w tworzeniu stron czy blogowaniu. Administratorowi bardzo łatwo jest poruszać się po zapleczu swojej strony internetowej WordPress, edytować strony i przesyłać nowe treści. WordPress ułatwia organizowanie treści bez dużej wiedzy na temat zarządzania stroną internetową.

Optymalizacja pod kątem SEO

Kolejną dużą zaletą WordPressa jest fakt, że sama platforma jest bardzo przyjazna dla pozycjonowanie i optymalizacji SEO. Oznacza to, że każda strona internetowa, którą zbudujesz w WordPressie, będzie łatwiej indeksowana przez wyszukiwarki i będzie miała wyższą pozycję w rankingu. Wiele motywów WordPress jest również zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwarek. Ponadto dostępne są wtyczki (takie jak Yoast czy All in One SEO), które pomagają usprawnić proces optymalizacji poszczególnych stron i postów na blogu.

Responsywność – Przyjazność urządzeń mobilnych

WordPress jest z natury zaprojektowany tak, aby był responsywny i przyjazny dla urządzeń mobilnych. W obecnych czasach wszystkie dostępne motywy są przygotowane pod urządzenia mobilne. Wraz z rosnącą liczbą użytkowników surfujących po Internecie na urządzeniach mobilnych, posiadanie witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych i spójnej na wszystkich urządzeniach jest bardzo ważne dla UX – WordPress bardzo dobrze sobie z tym radzi. Zintegrowany edytor bloków Gutenberg generuje również responsywne projekty. Wszystko to oznacza, że tworzona przez Ciebie witryna będzie dobrze wyglądać na każdym urządzeniu.

WordPress – Tworzenie treści

Szablony stron i szablony blogów znacznie usprawniają i upraszczają proces tworzenia treści. Za pomocą kilku kliknięć możesz utworzyć nową stronę lub post, dodać treść (w tym obrazy, tabele) i opublikować. A ponieważ WordPress zawiera teraz Gutenberg, narzędzie do wizualnego tworzenia stron, możesz zmieniać „bloki”, aby tworzyć unikalne projekty bez konieczności polegania na narzędziach lub kodowaniu innych firm. I chociaż początkowo było wiele dyskusji na temat zalet i wad edytora WordPress, stał się on dojrzałym produktem z mnóstwem funkcji.

Aktualizacje WordPress

Twórcy samego skryptu WordPressa wprowadzają częste aktualizacje, zarówno w przypadku nowych funkcji, jak i naprawiania błędów oraz problemów z bezpieczeństwem. Częste aktualizacje oznaczają szybsze ładowanie, lepsze zabezpieczenia i ogólnie solidne wrażenia użytkownika dla odwiedzających Twoją stronę internetową wordpress. Oznacza to również, że stale uzyskujesz dostęp do nowych narzędzi do tworzenia jak najlepszej strony www. Większość motywów i wtyczek jest również często aktualizowana, co zapewnia wysoki poziom wsparcia, którego niewiele innych narzędzi do tworzenia stron internetowych jest w stanie odtworzyć. Dodatkowo możesz nawet zautomatyzować wszystkie aktualizacje skryptów.

WordPress to oprogramowanie “Open Source”

WordPress jest oprogramowaniem typu open source i każdy może używać, studiować, zmieniać i redystrybuować jego kod źródłowy.  Wiele motywów i wtyczek jest bezpłatnych na licencji GPLv2 i będąc oprogramowaniem typu open source, programiści WordPress mogą otwarcie udostępniać kod online. Udostępnianie kodu może skutkować możliwością zaoszczędzenia wielu czasu i kosztów związanych z opracowywaniem dzięki wykorzystaniu istniejącego kodu.

Niskie wymagania hostingowe

WordPress nie potrzebuje dużej przestrzeni na serwerze (hostingu), aby uruchomić nowoczesną i profesjonalną stronę www. A jeśli ruch w Twojej witrynie wzrośnie z czasem, zawsze możesz przejść na wyższy plan z większą przestrzenią dyskową i większą przepustowością. Warto zwrócić uwagę na to aby wybrać hosting który specjalizuje się w serwerach dedykowanych skryptom wordpress gdyż strona będzie działała o wiele szybciej.

Aktualizuj swoją stronę z dowolnego miejsca na świecie

Jesteś na wakacjach lub na szybkim weekendowym wypadzie? Nic nie przeszkadza w tym by aktualizować swoją stronę z każdego miejsca na ziemi. Możesz to nawet zrobić z telefonu. Wystarczy się zalogować i dodać nowe treści lub edytować już istniejące.

Sklep internetowy wordpress – eCommerce

Dziś miliony ludzi kupują rzeczy online. Daje to mnóstwo możliwości inwestycyjnych dla przedsiębiorców internetowych, którzy dostrzegają możliwości rozwoju rynków finansowych, a także zwiększonego wykorzystania Internetu na całym świecie. Wiele witryn e-commerce korzysta z WordPressa. CMS zapewnia szereg wtyczek, takich jak WooCommerce, aby zapewnić, że Twoja strona internetowa wordpress jest wydajna i przystosowana dla handlu elektronicznego. Najnowsze rozwiązania ułatwiają generowanie większego ruchu do sklepu internetowego, zwiększając w ten sposób konwersję i sprzedaż.

Doskonała integracja z mediami społecznościowymi

WordPress pozwala na bezproblemową integrację z mediami społecznościowymi. Jako właściciel strony wordpress nie musisz logować się na swoje konto w mediach społecznościowych za każdym razem, gdy chcesz udostępnić nowe treści swojej społeczności online na facebooku, instagramie, youtube czy twitterze. Wysoki poziom integracji oferowanej przez WordPress zapewnia automatyczną aktualizację treści na social mediach za pomocą jednego kliknięcia.

Podsumowanie

WordPress jest niezwykle popularny i praktyczny w obsłudze co powoduje że jest to odpowiednie narzędzie aby w prosty sposób dodawać nowe treści i edytować te które już są na Państwa stronie. Chcesz profesjonalną stronę opartą o system wordpress napisz do nas!

Nasze strony wordpress

Wycena strony wordpress

Proszę o podanie jak największej ilości informacji aby poprawnie wycenić projekt strony internetowej

Zgoda

2 + 4 =

Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...