Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią (CMS) ma kluczowe znaczenie dla stworzenia nowoczesnej i intuicyjnej internetowej dla Twojego biznesu. Niezależnie od tego, czy uruchamiasz bloga, platformę e-commerce czy witrynę biznesową, wybrany CMS odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu Twojej obecności w Internecie. Porównujemy podstawowe platformy CMS, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

 

Porównanie systemów zarządzania treścią

Dostępne są setki systemów zarządzania treścią stron internetowych, więc który z nich będzie dla Ciebie odpowiedni?

WordPress

Obsługuje obecnie 38% Internetu, zapewnia intuicyjne publikowanie i zarządzanie treścią, jest konfigurowalny i bezpieczny. Jest dobrze zaprojektowany pod kątem SEO, z tysiącami dostępnych wtyczek. WordPress jest darmowy a koszty jakie poniesiesz to opłata za nazwę domeny i konto hostingowe. WordPress jest prosty w użyciu oraz umożliwia szybkie tworzenie i zarządzanie treścią. Posiada bogatą bibliotekę darmowych i płatnych szablonów oraz wtyczek dzięki, którym możesz dostosować stronę do indywidualnych potrzeb. Platforma wordpress jest regularnie aktualizowana, co zwiększa bezpieczeństwo i funkcjonalność platformy. WordPress jest więc idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, chcących efektywnie i profesjonalnie działać online.

Joomla!

Joomla jest otwartym i darmowym CMS (systemem zarządzania treścią). Dzięki tej platformie możesz tworzyć dynamiczne strony internetowe i zarządzać nimi poprzez panel administracyjny z zaawansowanymi funkcjami. Jest to elastyczny system z wieloma opcjami, idealny, jeśli budujesz coś skomplikowanego. Możesz używać wielu szablonów jednocześnie, dzięki czemu możesz mieć unikalny szablon dla każdej strony. Nie jest tak przyjazny dla użytkownika jak inne systemy i nie oferuje tylu rozszerzeń ani szablonów.

Według najnowszych danych z Joomla korzysta obecnie 2,5% stron korzystających z systemu CMS i 1,7% wszystkich stron internetowych.

Drupal

Drupal to kolejny system CMS z wieloma opcjami, dlatego świetnie nadaje się do tworzenia spersonalizowanej strony internetowej, która musi obsługiwać dużo danych. Nadaje się do tworzenia niestandardowych postów i zarządzania nimi, a także oferuje doskonałe bezpieczeństwo. Ten CMS jest złożony i prawdopodobnie będziesz potrzebować doświadczenia w tworzeniu stron internetowych.

Drupal jest używany do tworzenia różnorodnych typów stron internetowych, takich jak:

  • Strony korporacyjne i firmowe
  • Portale informacyjne
  • Platformy edukacyjne
  • Sklepy internetowe
  • Społeczności online i fora dyskusyjne
  • Strony rządowe i organizacji non-profit

 

Magento

Firma Adobe oferuje wersję bezpłatną i płatną.

 

Shopify

Shopify to otwarta platforma handlowa, która umożliwia nowym i rozwijającym się osobom i firmom zakładanie, zarządzanie i rozwijanie sklepu internetowego. Shopify wyróżnia się układem graficznym, ponieważ oferuje różne przydatne opcje w procesie tworzenia projektu oraz szereg funkcji dotyczących produktu, zamawiania i kontroli stanó magazynowych. Posiada wiele metod płatności, silne środki bezpieczeństwa i interaktywne funkcje z różnymi aplikacjami. Podsumowując, można stwierdzić, że Shopify ma dużą wszechstronność, a jego zastosowanie obejmuje zarówno małe startupy, jak i gigantyczne przedsiębiorstwa. Shopify ma solidne funkcje dla użytkowników i w pełni wspiera ich całodobowymi usługami, a także zapewnia im wiele rodzajów zasobów do tworzenia profesjonalnych sklepów internetowych i efektywnego zarządzania ich e-biznesem.

 

Tagi:
Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...