Aktualizacja stron WordPress

Dlaczego ważne są częste aktualizacje skryptów wordpress?

W obecnych czasach gdzie strony oparte o skrypt wordpress są często atakowane bardzo ważne jest aby aktualizować na bieżąco wszystkie skrypty wordpress + wtyczki i robić jak najczęściej kopie zapasowe. Najczęstszą przyczyną ataków hakerów na strony internetowe i wpuszczania złośliwego oprogramowania przez użytkowników WordPressa są przestarzałe skrypty, takie jak wtyczki, motywy i sam WordPress. Jeśli haker może uzyskać dostęp za pomocą jednego nieaktualnego skryptu w jednej witrynie, może uzyskać dostęp do wszystkich witryn i baz danych na tym serwerze.

WordPress jest darmowy i jest rozwijany przez społeczność programistów. Z każdą nową wersją naprawiają błędy, dodają nowe funkcje, poprawiają wydajność i ulepszają istniejące, aby być na bieżąco z nowymi standardami branżowymi. Innymi słowy, jeśli nie aktualizujesz swojej strony WordPress, ryzykujesz bezpieczeństwo swojej strony internetowej i tracisz nowe dostępne funkcje.

 

Bezpieczeństwo strony opartej na wordpress.

Bezpieczeństwo jest prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego powinieneś aktualizować swoją stronę WordPress.

WordPress obsługuje ponad 30% wszystkich stron internetowych na świecie oraz 68 % systemów CMS. Ze względu na swoją popularność WordPress jest częstym celem hakerów, dystrybutorów złośliwego kodu, złodziei danych i hakerów.

Ponieważ WordPress jest oprogramowaniem typu open source, każdy może przestudiować kod źródłowy, aby go się uczyć i ulepszać. Oznacza to jednak również, że hakerzy również mogą to przestudiować i znaleźć sposoby na włamanie się na strony internetowe.

Nowe funkcje

Każda nowa wersja WordPressa zawiera nowe funkcje i zmiany w oprogramowaniu. Na przykład WordPress 5.0 wprowadził edytor bloków, WordPress 5.3 zawierał ulepszenia ułatwień dostępu i interfejsu użytkownika, a WordPress 5.4 zawierał nowe bloki i ulepszenia edytora bloków.

Szybkość

Deweloperzy WordPressa zawsze starają się przyspieszyć działanie. Każda nowa wersja zawiera kilka ulepszeń wydajności, dzięki którym WordPress działa szybciej i wydajniej. Na przykład WordPress 4.2 poprawił wydajność JS dla menu nawigacyjnych, a WordPress 4.1 poprawił złożone zapytania, co pomogło w wydajności witryn korzystających z tych zapytań. Ponieważ szybkość jest ogromnym czynnikiem w SEO, zdecydowanie powinieneś aktualizować swój WordPress, aby zapewnić maksymalne korzyści z wydajności.

Poprawki błędów

Pomimo rygorystycznych testów głównych wersji, zdarza się że błędy w kodzie WordPressa nadal istnieją. Dlatego pojawiają się w odpowiednim czasie drobne wersje(poprawki) WordPressa (te z X.X.X), aby to uwzględnić. Na przykład najnowsza aktualizacja WordPress 4.2.3 naprawiła 20 błędów z wersji 4.2. 

Kompatybilność (lub jej BRAK)

Często twórcy wtyczek i motywów koordynują swoje aktualizacje z głównymi wydaniami WordPressa, aby mieć pewność, że korzystają z nowych dostępnych funkcji i ulepszeń. Jednak w niektórych przypadkach aktualizacja może zepsuć istniejące wtyczki WordPress, jeśli nie przestrzegały one standardów kodowania. Dlatego ważne jest, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe WordPress. 

Podsumowanie

Każdy nasz klient może sam aktualizować wszystkie wtyczki, skrypty oraz tworzyć kopie zapasowe. Wszystko opisaliśmy w poradniku który wysyłamy po wykonaniu strony internetowej.

Jeśli jednak z jakiejś przyczyny nie chcą Państwo sami tego robić oferujemy robienie aktualizacji co 14 dni lub raz w miesiącu.

W ramach tej usługi aktualizujemy wszystkie skrypty, wtyczki, tworzymy kopie zapasowe + ewentualnie dokonujemy zmian wersji php na serwerze.

PAKIET AKTUALIZACJI PRO *

Oferta obejmuje aktualizację wtyczek, motywów, skryptów oraz kopię zapasową co 14 dni

Cena: 99 zł netto miesięcznie

PAKIET AKTUALIZACJI START

Oferta obejmuje aktualizację wtyczek, motywów, skryptów oraz kopię zapasową co 30 dni

Cena: 49 zł netto miesięcznie

PAKIET AKTUALIZACJI START

Oferta obejmuje aktualizację wtyczek, motywów, skryptów oraz kopię zapasową co 30 dni

Cena: 49 zł netto miesięcznie

PAKIET AKTUALIZACJI PRO *

Oferta obejmuje aktualizację wtyczek, motywów, skryptów oraz kopię zapasową co 14 dni

Cena: 99 zł netto miesięcznie

ZADZWOŃ: 600-969-918

Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...