Co to jest hosting oraz jak wybrać hosting w 2019?

Hosting

Hosting internetowy to usługa internetowa umożliwiająca organizacjom i osobom fizycznym publikowanie strony internetowej w Internecie. Hosting czy inaczej mówiąc dostawca usług hostingowych to firma, która dostarcza technologie i usługi niezbędne do przeglądania strony internetowej lub strony internetowej w Internecie.

Strony internetowe są “hostowane” czyli inaczej przechowywane na specjalnych komputerach zwanych serwerami. Gdy internauci chcą oglądać twoją stronę, wszystko, co muszą zrobić, to wpisać adres URL strony internetowej w przeglądarce. Ich komputer natychmiast połączy się z twoim serwerem, a strony internetowe zostaną im dostarczone poprzez przeglądarkę.

Większość firm hostingowych wymaga posiadania domeny w celu hostowania strony internetowej. Jeśli nie masz domeny(adres np. www.domena.pl), firmy hostingowe pomogą ci ją zakupić.

Oto kilka funkcji, których powinieneś oczekiwać od dostawcy usług hostingowych:

 • Konta e-mail
  Jak wspomniano wcześniej, większość dostawców hostingu wymaga od użytkowników posiadania własnej nazwy domeny. W przypadku nazwy domeny (np. www.domena.pl) i funkcji konta e-mail udostępnianych przez firmę hostingową możesz tworzyć konta e-mail domeny (np. [email protected]).
 • Dostęp do FTP
  Korzystanie z serwera FTP umożliwia przesyłanie plików z komputera lokalnego na Twój hosting. Jeśli budujesz swoją stronę za pomocą własnych plików HTML, możesz przesyłać pliki z komputera na serwer internetowy za pośrednictwem FTP, umożliwiając dostęp do witryny za pośrednictwem Internetu. Dzięki tej funkcji możesz również wysyłać duże pliki na serwer. Chodzi o pliki których nie można wysłać poprzez panel administracyjny ze względu na zbyt duży rozmiar.
 • WordPress Support
  WordPress to narzędzie do tworzenia witryn internetowych. Jest to potężny system zarządzania blogami i treścią, który jest wygodnym sposobem tworzenia i zarządzania stroną internetową. WordPress obsługuje ponad 28% witryn w Internecie. Większość dostawców hostingu od razu powie Ci, czy ich plany są zgodne z WordPress, czy nie. Proste wymagania dotyczące hostingu stron WordPress obejmują: PHP w wersji 7 lub nowszej; MySQL w wersji 5.6 lub nowszej.

Kreatory stron internetowych

Jeśli zdecydujesz się utworzyć i hostować swoją witrynę za pomocą Wix.xom, oprócz dostępu do kreatora przeciągnij i upuść witrynę, możesz uzyskać niestandardową domenę, adresy e-mail i hosting w jednej subskrypcji.

Rodzaje hostingu

Każda firma hostingowa oferuje wiele opcji swoich serwerów. Zastanów się jakiego rodzaju hosting potrzebujesz.

 • Co to jest hosting współdzielony?
  Jest to najpopularniejsza forma hostingu. Jest to najtańsza i najmniej wydajna opcja na własną stronę internetową.Dzięki współdzielonemu hostingowi kilku klientów hostingowych korzysta z tego samego komputera. Wszystkie strony internetowe wszystkich z różnych kont są przechowywane na tym samym dysku, przetwarzane przez ten sam procesor i dostarczane przez ten sam serwer WWW.

  Łatwo zrozumieć, dlaczego jest to tańsze niż inne opcje. Firma hostingowa przeznacza stosunkowo niewiele zasobów oraz środków finansowych na ten typ hostingu.

 • Co to jest hosting dedykowany?
  Dzięki dedykowanemu serwerowi hostingowemu masz pełną kontrolę nad całym serwerem. Ma to wiele zalet, ale jest również droższe i o wiele bardziej skomplikowane.

  Gdy masz bezpośredni i pełny dostęp do serwera, na którym działa Twoja strona internetowa, możesz zainstalować dowolne oprogramowanie, które chcesz, wprowadzać zmiany w systemie operacyjnym lub interpreterach językowych, modyfikować ustawienia konfiguracyjne. W przypadku niektórych aplikacji, takich jak prowadzenie systemu zarządzania przedsiębiorstwem lub tworzenie niestandardowego oprogramowania, ten poziom kontroli jest niezbędny.

  Inną główną zaletą serwera dedykowanego jest to, że jesteś jedynym, który zużywa zasoby serwera. To znacznie zwiększa prędkość i wydajność.

 • Co to jest hosting VPS?
  Gdzieś pomiędzy hostingiem współdzielonym a dedykowanym jest opcja Virtual Private Server (VPS). W tym modelu masz własny serwer dedykowany, ale serwer jest maszyną wirtualną, a nie fizyczną.

  Zapewnia to połączenie korzyści (i wad) zarówno wspólnych, jak i dedykowanych planów hostingowych.

  Dzięki hostingowi VPS masz pełną kontrolę nad środowiskiem, tak jak w przypadku serwera dedykowanego.

  Zazwyczaj masz znacznie większy dostęp do zasobów serwera dzięki hostowaniu VPS w porównaniu do hostingu współdzielonego. Podczas gdy różne maszyny wirtualne współdzielą zasoby serwera, zazwyczaj jest ich znacznie mniej na serwerze w środowisku VPS. Masz przydzieloną znacznie większą część ogólnej mocy obliczeniowej i przepustowości.

 • Co to jest hosting w chmurze?
  Problem zarówno z serwerami dedykowanymi, VPS i hostingami współdzielonymi polega na tym, że w końcu – jeśli ruch będzie wystarczający – natrafisz na fizyczne ograniczenia rzeczywistego serwera. Mówimy o prawdziwej maszynie z prawdziwymi ograniczeniami dotyczącymi ilości pamięci, jaką może wykorzystać, ile pamięci może pomieścić i ile żądań może obsłużyć.

  Większość stron nigdy nie osiąga tych limitów, a hosting współdzielony lub VPS jest więcej niż wystarczający. Jednak niektóre witryny regularnie odwiedzają dziesiątki tysięcy ludzi dziennie, a inne witryny z mniej regularnym ruchem zazwyczaj mają ogromne skoki, których nie można przewidzieć, np. Gdy nagle zawartość staje się wirusowa.

  W tym przypadku najlepsza pozostaje opcja cloud server

Firmy hostingowe i jak je wybrać?

Jeśli wolisz zbudować swoją stronę poprzez kodowanie lub narzędzie CMS, takie jak WordPress, wybraliśmy kilku dostawców usług hostingowych na podstawie ich funkcji i ceny.

 1. CyberFolks – Przejdź na stronę CyberFolks
  Dobre ceny, darmowy certyfikat SSL jednak mała przestrzeń na dysku.
 2. dHosting.pl – Przejdź na stronę w dHosting.pl
  Dhosting to firma hostingowa która jest już na rynku od 2002 roku. Główną zaletą tej firmy jest dobry support, bezpieczeństwo oraz wysoka wydajność serwerów
Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...