Projektowanie i tworzenie profesjonalnej strony internetowej to skomplikowany i złożony proces. Chociaż skupienie się na estetyce projektowania stron internetowych może być łatwe, pod powierzchnią kryje się wiele wymagań technicznych, którymi są bardzo istotne. W końcu doświadczenia użytkownika końcowego obejmują znacznie więcej niż tylko wygląd i styl Twojej strony internetowej. Użytkownicy powinni bezpiecznie przeglądać strony — zarówno ze względu na bezpieczeństwo swoich danych osobowych, jak i reputację firmy.

Krytycznym elementem bezpieczeństwa jest certyfikat SSL. Ale czym dokładnie są certyfikaty SSL dla stron internetowych i jak ustalić, czy SSL dla Twojej firmowej strony internetowej jest czymś, czego potrzebujesz?

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikat Secure Socket Layer (SSL) odgrywa główną rolę w zabezpieczaniu stron internetowych. Mówiąc wprost, certyfikat SSL szyfruje informacje, aby je zabezpieczyć, gdy są one przesyłane przez Internet do komputera i z komputera. Ta blokada zapewnia, że dane, które udostępniają Ci klienci i odwiedzający, są bezpieczne, zapewniając im pewniejsze przeglądanie.

Chociaż SSL dla strony internetowej może wydawać się obcym lub wysoce technicznym tematem, w rzeczywistości większość użytkowników internetu zna już certyfikaty SSL. Możesz łatwo poznać, kiedy witryna ma certyfikat SSL, szukając HTTPS w adresie internetowym zamiast HTTP. Certyfikat wyświetla również kłódkę obok adresu URL, który może być szary lub zielony. Dzięki certyfikatowi SSL Twoi klienci poczują się bezpieczniej, dostarczając Ci swoje dane osobowe i finansowe.

Dlaczego certyfikaty SSL są tak ważne?

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych cech każdej strony internetowej. Jeśli Twoja strona firmowa nie jest zaszyfrowana, żadna ilość oszałamiających grafik nie uchroni Cię przed włamaniem. Ponieważ coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę ze znaczenia bezpiecznego protokołu HTTP, niewyświetlanie certyfikatów SSL na Twojej strony internetowej prawie na pewno będzie kosztować Cię utratę potencjalnego klienta tym bardziej że wiele programów zabezpieczających komputery pokazuje od razu że strona jest niebezpieczna! Nie jest istotne czy czyimś zajęciem jest tworzenie stron wordpress, prowadzenie bloga czy też sprzedaż butów. W każdym z tych przypadków SSL jest ważnym elementem.

Certyfikaty walidacji domeny (DV)

Certyfikat DV służy jedynie do weryfikacji, kto jest właścicielem strony internetowej, a te certyfikaty oferują najniższy poziom zaufania i bezpieczeństwa. W rzeczywistości 94% zidentyfikowanych witryn phishingowych używało protokołu SSL z walidacją domeny (DV) w 2021 r., co sugeruje, że certyfikaty DV często dają złudzenie zaufania. Odwiedzający zaniepokojeni typem SSL dla Twojej witryny mogą szukać silniejszej weryfikacji Twoich danych uwierzytelniających.

Czy potrzebujesz certyfikatu SSL dla swojej strony internetowej?

Odpowiedź może wydawać się oczywista, ale niektórzy mogą przeczytać więcej o SSL tylko po to, aby uwierzyć, że proces może być zbyt trudny lub że go nie potrzebują i całkowicie go pominąć. W rzeczywistości nacisk na SSL na stronach internetowych jest stosunkowo nowy. Jeszcze w 2016 roku 79 na 100 najlepszych witryn domyślnie nie używało certyfikatów SSL.

Ponieważ coraz więcej konsumentów dowiaduje się o najnowszych trendach w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, ważne jest, aby być na bieżąco. Unikaj polegania na nieaktualnych poradach, a zamiast tego bądź proaktywny, aby chronić swoją stronę firmową która “na Ciebie pracuje”.

 

 

Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...