Linki

Gdy Twoim celem jest przyciągnięcie większej liczby konsumentów do swoich produktów lub usług ważne jest by Twoja firma wyróżniała się na rynku. Ogólnie mówiąc to SEO decyduje o miejscu Twojej strony internetowej w wyszukiwarkach.  Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, jak wysoko strona internetowa Twojej firmy będzie w rankingu Google.

Backlinks – czyli linki zwrotne są istotnym czynnikiem SEO. Linki zwrotne pokażą wyszukiwarkom takim jak Bing i Google, że Twoja witryna ma autorytet. Najlepsze są te linki które pochodzą ze stron o wysokim autorytecie (High Domain Authority Websites).

Czym jest link zwrotny?

To nic innego jak link do Twojej strony internetowej z innej najlepiej powiązanej tematycznie strony. Linkowanie zwrotne odbywa się poza Twoją stroną, dlatego jest określane jako Off Page SEO. Dobrze wykonane linki zwrotne mogą służyć jako elementy składowe strategii SEO, ponieważ są istotnym czynnikiem, którego Google używa do pozycjonowania stron internetowych w SERP.

Posiadanie linku ze strony o dużym autorytecie jest w pewnym sensie rekomendacją Twojej firmy. Zasadniczo linki zwrotne stanowią wotum zaufania jednej strony internetowej do drugiej. Linki zwrotne do strony Twojej firmy wskazują wyszukiwarkom, że inne witryny o wysokim autorytecie ręczą za Twoje treści co daje jasny sygnał dla Google że warto taką stronę promować.

Eksperci SEO twierdzą iż linki zewnętrzne były jednym z trzech najcenniejszych aspektów ich strategii optymalizacji wyszukiwania.

Oto kilka powodów dla których linki są ważnym elementem SEO dla Twojej firmowej strony internetowej.

Linki zwiększają autorytet Twojej strony

Chociaż Domain Authority nie jest rankingiem Google, zdecydowana większość narzędzi SEO wykorzystuje ten wskaźnik do określenia sposobów na ulepszenie Twojej strategii poprzez porównanie Twojej witryny z konkurencją. Jeśli witryna Twojej firmy ma wysoki autorytet domeny, masz większe szanse na wysoką pozycję w SERP.

Zwiększenie świadomości marki

Branding jest ważnym elementem motywowania konsumentów do zakupu Twoich produktów lub usług. Istotne jest również odróżnienie swojej firmy od konkurencji. Ostatecznie marka, która cieszy się największą widocznością, zwykle przyciąga największą uwagę konsumentów i generuje większą sprzedaż. Linki zwrotne to idealny sposób na zwiększenie widoczności Twojej marki. Linki zwrotne z autorytatywnych witryn spowodują napływ nowych kwalifikowanych potencjalnych klientów do Twojej firmy.

Linki zwrotne zwiększą liczbę wizyt na stronie

Kiedy regularnie tworzysz linki na innych stronach, z pewnością zwiększysz liczbę osób odwiedzających Twoją stronę internetową. Po prostu osoby, które odwiedzają popularną stronę internetową, mogą kliknąć Twoje linki , co przeniesie ich na odpowiednią stronę w Twojej witrynie, aby dowiedzieć się więcej na określony temat.

Dobry link zwrotny będzie kierował ruch polecający do Twojej witryny w sposób pośredni. Ma to miejsce, gdy ludzie klikają linki w artykule lub poście na blogu i lądują na stronie internetowej innej witryny.

Jedną z największych zalet linków zwrotnych jest to, że obejmuje on odwiedzających, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Twoich produktach czy usługach.

Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...