Wybór odpowiedniej agencji zajmującej się projektowaniem stron internetowych dla Twojej firmy może być trudny. Internet jest pełen projektantów stron internetowych z całego świata, od jednoosobowych zespołów po uznane, nagradzane agencje. Proste wyszukiwanie w Google daje aż 3,5 miliona wyników dla samego hasła „projektowanie stron internetowych”! Czy współpracujesz z uznanymi i wiarygodnymi agencjami, czy podejmujesz ryzyko na rzecz nowszego projektanta z nowszymi pomysłami? Skąd wiesz, który partner uzyska oczekiwane rezultaty?

Nie obawiaj się, oto najlepsze wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiedniego projektanta stron internetowych.

CZYM JEST PROJEKTOWANIE WWW I CO ROBIĄ PROJEKTANCI STRON INTERNETOWYCH?

Zacznijmy od podstaw. Zanim zaczniesz wybierać firmę zajmującą się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych, trzeba dokładnie zrozumieć, co robi, abyś wiedział, czego szukać. Estetyka i budowanie strony, która świetnie wygląda, odgrywa główną rolę w projektowaniu stron internetowych, ale to tylko jedna część wieloaspektowej, specjalistycznej usługi, która ma na celu wsparcie całej Twojej firmy online.

Projektanci stron internetowych mają techniczną wiedzę i umiejętności do tworzenia stron internetowych od podstaw, które są przyjazne dla użytkownika, responsywne, bezpieczne i zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Dobrzy projektanci stron internetowych również strategicznie projektują witryny, które prowadzą ludzi przez proces zakupu i zapewniają bezproblemowe połączenie witryn z innymi kanałami marketingu online, takimi jak media społecznościowe i poczta e-mail.

1. Po co ci strona internetowa?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdecydować, jakie są potrzeby Twojej firmy. Potrzebujesz strony internetowej e-commerce? Czy chcesz stworzyć system rezerwacji online? Ile stron potrzebujesz? Jeśli masz dużo produktów, jak chciałbyś je uporządkować? itp. itp. Możesz przeprowadzić analizę porównawczą konkurencji w poszukiwaniu inspiracji lub przyjrzeć się podobnym firmom. Może się to wydawać trochę zniechęcające, ale nie martw się, dobra agencja zajmująca się projektowaniem stron internetowych pomoże Ci przejść przez ten proces, ponieważ otrzymanie briefu od samego początku ostatecznie zaoszczędzi pieniądze i zapewni lepsze wyniki.

2. Zdecyduj jaki jest Twój budżet

Zanim zaczniesz kontaktować się z firmami zajmującymi się profesjonalnym projektowaniem stron internetowych, ważne jest, aby ustalić trochę budżetu, aby wiedzieć, na co Cię stać. Jak wspomnieliśmy wcześniej, wybór jest duży, a ceny mogą się znacznie różnić. Biorąc pod uwagę indywidualny charakter projektowania stron internetowych, wielu projektantów nie publikuje cen na swoich witrynach, więc musisz przedstawić im zarys swoich początkowych wymagań, aby uzyskać wskazanie kosztów. Jeśli uzyskasz cenę, która wykracza poza Twój zakres, zawsze możesz przedyskutować, jak zmniejszyć swój projekt, aby uzyskać bardziej osiągalną cenę.

3. Sprawdź portfolio

Większość profesjonalnych projektantów stron www będzie miała na swoich stronach internetowych portfolio wcześniejszych prac, dzięki czemu możesz przeglądać i sprawdzać, czy podoba Ci się ich praca. Zwróć uwagę na pomysły lub podejścia, które Ci się podobają i zobacz, czy rozpoznajesz którąś z prezentowanych marek/firm.

Dobry projektant stron internetowych zbuduje stronę dostosowaną do wymagań Twojej marki, więc szukaj różnorodności w ich projektach. Jeśli wszystko wygląda tak samo, to i ty dostaniesz to samo.

4. Sprawdź jakie opinie ma firma w sieci

Poszukaj recenzji i referencji od poprzednich klientów, ponieważ większość uznanych projektantów je posiada. Opinie można sprawdzić na różnych portalach oraz w google moja firma. To dobry sposób ponieważ tych opinii nie można tak łatwo podrobić.  Zbadaj również nazwy klientów, aby sprawdzić, czy są legalnymi firmami, i spójrz na ich stronę internetową. Czy zadowala cię taka strona internetowa? Zawsze możesz sprawdzić profile w mediach społecznościowych projektanta stron internetowych, aby uzyskać oceny w postaci gwiazdek, komentarze itp.

5. Podpytaj znajomych i rodzinę

Nie bój się prosić o wskazówki znajomych i rodziny. Zapytaj ich, czy znają projektanta stron internetowych, ponieważ zawsze dobrze jest współpracować z kimś, kto ma udokumentowane doświadczenie. Możesz też porozmawiać z innymi lokalnymi firmami, aby zobaczyć, z kogo korzystają. Możesz także przeglądać Internet w poszukiwaniu witryn, które Ci się podobają. Większość projektantów zostanie umieszczona w stopce strony z linkiem zwrotnym, dzięki czemu można szybko i łatwo znaleźć ich szczegóły.

6. Skontaktuj się z firmą tworzącą strony www

Nie ma lepszego sposobu na poznanie firmy niż po prostu nawiązanie kontaktu. Zadzwoń do wybranej firmy lub wyślij im e-mail.

To były nasze wskazówki co do znalezienia odpowiedniej firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych.

A jeśli potrzebujesz inspiracji, sprawdź teraz niektóre z naszych stron internetowych. Nasze portfolio dostępne jest tutaj lub po prostu zapytaj wycenę stworzenia strony internetowej

Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...