Każdy chce wyglądać inaczej niż inni. To pragnienie nie różni się, jeśli chodzi o obecność w Internecie. Dzięki postępowi technologicznemu każdy dzień jest nowym dniem. HTML (Hyper Text Markup Language) opracowany w 1990 roku ma teraz nowszą wersję, HTML5. Krótko mówiąc, HTML5 jest mniej skomplikowany i oferuje nieograniczone możliwości projektowania i elastyczność. Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom szablonów HTML5.

Niesamowite funkcje HTML5

1. Elastyczność

HTML i wszystkie jego najnowsze wersje HTML5 oparte są na kodowaniu. Dzięki temu projektanci i programiści mają większą elastyczność w tworzeniu praktycznie wszystkiego, czego pragną klienci. Obsługiwana jest również kompatybilność z przeglądarkami, która umożliwia przeglądanie strony internetowej tak samo w każdej przeglądarce np: Firefox, Safari lub Chrome.Obecnie wszystkie strony powinny być responsywne czyli dostosowywać się do wszystkich możliwych urządzeń mobilnych. HTML5 jest pod tym względem dużym dobrodziejstwem dla projektantów i programistów, ponieważ umożliwia tworzenie responsywnych stron internetowych, które dostosowują się do dowolnego rozmiaru ekranu.

2. SEO Friendly

Jak już wspomniano, możliwości projektowania w HTML5 są ogromne; zaprojektowanie strony przyjaznej SEO jest łatwe, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wyższej pozycji w wyszukiwarkach. W HTML5 programiści są w stanie stworzyć bardzo potężną strukturę sygnału informacyjnego, która pomaga wyszukiwarkom znaleźć treść, a tym samym zapewnia lepszą widoczność wyszukiwarek.

3. Wydajność

HTML5 jest lekki i nie opiera się na komunikacji klient-serwer, a zatem zapewnia szybki czas ładowania. Zwiększa to szybkość, co z kolei pomaga poprawić rankingi w wyszukiwarkach. Co więcej, szybsze ładowanie pomoże zwiększyć zaangażowanie klienta.

4. Bezpieczeństwo

Wiele historii krążyło wokół różnych firm, które budziły obawy dotyczące sposobu włamania się na ich witryny WordPress. W rzeczywistości dzięki WordPress wielu użytkowników może dodawać treści, ale aby zachować bezpieczeństwo, należy zachować złożone hasła. Z drugiej strony HTML5 nie korzysta z bazy danych z dostępem do hasła w celu tworzenia treści, a tym samym zapewnienia wyższego bezpieczeństwa.

5. Osadzanie wideo i audio

Nigdy więcej używania Flash Playera do osadzania wideo i audio, które mogą spowolnić przeglądarkę.

6. Element „przeciągnij i upuść”

Wbudowany element „przeciągnij i upuść” jest dobrodziejstwem dla witryn handlu elektronicznego i udostępniania obrazów, takich jak Flickr, a nawet dokumenty Google.

7. Skalowalna grafika wektorowa

Nie trzeba już tworzyć obrazów osobno w Photoshopie lub Illustratorze, a następnie importować je do HTML, dzięki HTML5 można teraz bezpośrednio tworzyć obrazy SVG. Najlepsze jest to, że HTML5 obsługuje zarówno statyczną, jak i animowaną skalowalną grafikę wektorową.

Niewątpliwie przyszłość to strony w HTML5. Nauczenie się może zająć trochę czasu, ale jest to godna inwestycja. Jak wspomniano powyżej, projektanci i programiści zakochują się w HTML5 z powodu lepszego bezpieczeństwa, przyjaznego SEO, kompatybilności z wieloma przeglądarkami i urządzeniami oraz bezpieczeństwa.

 

Oceń Nas:
1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka
Loading...